KDO JE
SÝKORKA?

Jmenuji se Markéta Sýkorová – proto Sýkor.ka. Od dětství jsem fotografka (která samozřejmě časem nabrala drahocenné zkušenosti) a díky střední škole jsem se postupem let stala i grafičkou. Spojení těchto dvou oborů mi dává ty nejlepší možnosti, které do sebe dokonale zapadají.

Jak to začalo?

Když jsem byla ještě dítě, často jsem navštěvovala svoji maminku, která pracovala ve fotolabu. Má tady vůbec smysl pokračovat psát dál? Samozřejmě jsem si svůj první jednorázový fotoaparát vezla na školu v přírodě už na základní škole, aby mi neutekl jediný moment, na který bych mohla časem vzpomínat. Tahle dětská vášeň mě dovedla na moji vysněnou střední školu, kde jsem vystudovala obor Filmová a televizní tvorba a začala jsem se focení věnovat naplno. K focení se brzy přidala i grafika a já dnes v těchto dvou oborech podnikám. Perfektně to do sebe totiž zapadá, když se prolíná něco, co spolu úzce souvisí.

Proč miluji, to co dělám

Co je krásnější, než zachycení jedinečných okamžiků v životech lidí? Na co by potom všichni vzpomínali? A co by ukazovali svým dětem a vnoučatům? Nejsem zrovna fotografka, která vás bude nutit sedět tak, jak nechcete. Zakládám si na kouzlu okamžiku a nenuceném přístupu. Chci, aby na fotkách byl život takový, jaký je. Okamžik radosti, pláče, děti běhající okolo. Jenom takhle společně dosáhneme perfektního výsledku. Žijte život tak, jak je.

SPOJENÍ TOHO NEJLEPŠÍHO

Když zrovna nemám prst na spoušti fotoaparátu, najdete mě pravděpodobně za počítačem, kde upravuji fotografie, nebo se věnuji grafice. Nejčastěji tvořím brand identity firmám. Proč? Protože není lepší pocit, než zhmotnit něčí sny a vytvořit vysněnou značku.

LÍTÁM SI PO SVĚTĚ

Jak už moje přezdívka napovídá, ráda lítám po světě. Jsem nenapravitelný blázen do cestování. Ale ani na cestách nepouštím foťák z ruky. Všechny své cesty poctivě zaznamenávám fotografiemi a videem. Při dlouhých zimních večerech se k nim pak vracím, protože se mi všechny vzpomínky a okamžiky v hlavě rychle obnoví. A tyhle věci fakt nechcete zapomenout…